FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Informacje dla pasażera Jak zarezerwować miejsce w busie?

By zarezerwować przejazd, nie musisz wychodzić z domu. Zadzwoń, napisz do nas lub po prostu skorzystaj z formularza rezerwacji! Skontaktujemy się z tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Możesz wybrać jeden z dostępnych form rezerwacji miejsca w naszych busach.

1 – Telefonicznie: Dzwoniąc na numery +48 609607608, +48 607577252
2 – Wysyłając sms, o treści: (imię i nazwisko, dokładny adres skąd, dokładny adres dokąd, datę wyjazdu, ilość osób)
3 – Korzystając z formularz rezerwacji dostępnego na stronie www.arnoldbus.eu.

Twoja rezerwacja zostanie zapisana w naszym komputerowym systemie rezerwacji i potwierdzona poprzez wysłanie do Ciebie wiadomości e-mail, bądź sms – wybór należy do Ciebie.
Skontaktujemy się z tobą dzień przed planowanym wyjazdem w celu ostatecznego potwierdzenia rezerwacji

Kiedy i gdzie jeździmy?

Obsługujemy:
-śląskie (odbiór i dowóz do adresu – do ustalenia) -opolskie (odbiór i dowóz – z adresu na adres) -dolnośląskie (odbiór i dowóz do adresu – do ustalenia) -łódzkie (odbiór i dowóz do adresu – tylko w Wieluniu, PKS) -lubuskie (odbiór i dowóz do adresu – tylko przy autostradzie A4)
Wyjazdy z Polski:
Poniedziałek, Wtorek, Środa – wyjazdy poranne, start z Opola godzina 7:00. Czwartek, Piątek Sobota – wyjazdy wieczorne, start z Opola godzina 17:00. Niedziela – rano i wieczorem, wyjazd z Opola godzina 7:00 i 17:00
Wyjazdy z Holandii – codziennie wieczorem.

Jakie są wytyczne dotyczące bagażu?

Każdy pasażer może przewieźć do dwóch sztuk bagażu oraz bagaż podręczny:

a) Dwie sztuki bagażu o wadze do 30 kg i o wymiarach standardowej walizki, przewożonego w luku bagażowym,
b) Jedną sztukę małego bagażu podręcznego do 5 kg o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera.
Rozmiary bagażu podręcznego nie powinny utrudniać swobody podróży pozostałym pasażerom.

Co zrobić w przypadku zagubienia bagażu?

Zagubienie bagażu zdarza się niezmiernie rzadko w naszych busach, jednakże warto wiedzieć, jak należy postąpić w takiej sytuacji. Wszelkie reklamacje dotyczące zaginionego bagażu należy niezwłocznie zgłosić kierowcy oraz dyspozytorowi pod nr telefonu +48 609607608.

Czy można zabrać zwierzątko na pokład pojazdu?

Przewóz zwierząt jest zabroniony.

Jakie dokumenty należy posiadać podczas podróży?

Dokumentem uprawniającym do podróży zagranicznej do Państw EU jest paszport lub dowód osobisty. Uwaga: Legitymacja szkolna lub akt urodzenia nie jest dokumentem uprawniającym do podróży za granicę. Nie odpowiadamy za zatrzymanie pasażera przez służby graniczne.

Jak długo jest ważny bilet?

Bilety dwu przejazdowe zakupione u kierowcy nie będą akceptowane. od 01.02.2019 akceptujemy tylko bilety opłacone w drodze przelewu na konto firmy. Bilet taki jest ważny przez okres 6 miesięcy od daty zakupu.

Czy na moim bilecie może jechać inna osoba?

Bilet zakupiony przez internet jest biletem imiennym i nie może być udostępniony osobie trzeciej. Kierowca ma prawo sprawdzić dokument potwierdzający dane osobowe posiadacza biletu.

Jak uzyskać informację o specjalnych ofertach i promocjach?

Stawki promocyjne są oferowane na określonych trasach i dotyczą ograniczonej liczby miejsc. Aktualne informacje można uzyskać na naszej witrynie internetowej www.arnoldbus.eu lub na Facebooku. facebook.com/arnoldbusy/

W jaki sposób można zgłosić opinię, uwagi, reklamacje?

Wszelkie opinie i uwagi prosimy zgłaszać: – drogą elektroniczną na adres biuro.arnoldbus@gmail.com – telefonicznie: +48 609607608 lub +48 607577252

Czy pasażer jest ubezpieczony podczas podróży?

Pasażer objęty jest ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) Przewoźnika. Ubezpieczenie obejmuje tylko sytuacje, które wydarzyć się mogą w trakcie pobytu pasażera w busie. Inne zdarzenia losowe, powodujące szkody pasażera powstałe poza busem, nie są objęte ubezpieczeniem.